Videos


Jazhinca 1960jazhinca

Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 321,442
Added: 8 years
Runtime: 3:22
Comments: 32

Tags for this video:  Find more videos in the: "Animals"
Uploaded by: tetova77
See more videos uploaded by tetova77


Related Videos:

Jazhinca 1960 Part 2
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 95821
jazhinca
Yaban der Wolf
Rating Rating Rating Rating Rating
Views: 264249
Der Hundetreff im Steinbacher Wald. Hundebesitzer treffen sich mit ihren Vierbeiner täglich beim Spaziergang. Facebook : menderes mendy suear
Bardhoshat-Rahovec
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 187459
Bardhoshat-Rahovec
qeni sharrit
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 1268564
qeni sharrit tui mbyt ujqit
Kako je Katolička crkva istrebila vukove u Evropi
Rating Rating Rating Rating Rating
Views: 161990
Kako je Katolička crkva istrebila vukove - svete životinje Slovena http://forum.badnjak.com
sarplaninac
Rating Rating Rating Rating Rating
Views: 654905
00491732575589
medo i vuk
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 350446
medo vuk prase
Sarplaninac Karabas Restelicki vs. pigs (4x 250kg)
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 584306
6,5 years Place of origin: Sar-planina, Restelica. www.sarplaninac-kennel.hu www.sarplaninac-kennel.com
Jazhinca 1960 neu
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 22295
Ein Zusammenschnitt eines alten Films über den Ilyrischen Schäferhund und sein mut im Kampf gegen 3 Wölfe.
Dokumentarec za Sharplaninecot ( 1 del )
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 125895
Dokumentarec za tredicionalen trening na Sharplaninecot . Snimen e od Hrvati vo edno selo vo Makedonija . Ima retki snimki na borba so volk.
qent e sharrit Pukë 2
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 1302905
https://www.facebook.com/Illyrian.Shepherd qen sharri pukë 2
jaskobrod selobrod 1
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 101026
jaskobrod selo brod 1
WOLFSANGRIFF
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 519563
CACHORROS PASTOR ALEMAN LINEA DE TRABAJO
ILLYRIANS SHEEPDOG - DELTARI ILIR -SHARR MOUNTAIN DOG
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 212673
Kosova Illyrians Sheep Dog
Afrim Muqiqi ne Dasmen e Arsimit. 31.07.2013
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 62997
Keng Patriotike nga Afrimi ne Dasmen e families Shaqiri.
sarplaninac i vuk 2 DOG AND THE WOLF
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 635323
ko se boji vuka jos?
Vukovi u Srbiji - Sasvim prirodno, Memedovic
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 255912
WWW.SARPLANINAC-JOZO.COM tel.00491743552582 tel.00385989920061
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 12994746
http://WWW.SARPLANINAC-JOZO.COM BIG DOGS from JOZO sarplaninac.kavkaski ovcar.caucasian ovcharka.alabai.tornjak.hirtenhunde.kangal.kaukasischer...
BIG DOGS from JOZO -Tel +491743552582 / Tel +385989920061 / www.SARPLANINAC-JOZO.com
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 1716591
http://WWW.SARPLANINAC-JOZO.COM BIG DOGS from JOZO sarplaninac.kavkaski ovcar.caucasian ovcharka.alabai.tornjak.hirtenhunde.kangal.kaukasischer...
Sarplaninac Karabas Politika
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 287158
Reportaza o Karabsu na TV Politika
sarplaninac & vuk
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 536422
sarplaninac davi vuka zanimljivo ali istiniti i ne jednoga vec dva
Caucasian Ovcharka Walking in the Snow Ain't I Instrumental
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 365184
A slippery surface is an excellent place to practice Caucasian Ovcharka Dog handling skills.
Arushat
Rating Rating Rating Rating Rating
Views: 142896
KANGAL vs CAUCASIAN Dog vs SARPLANINAC
Rating Rating Rating Rating Rating
Views: 840535
Amazy Strong Dogs KANGAL vs CAUCASIAN Dog vs SARPLANINAC
Sarplaninac-Sharplaninatz
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 138807
Our puppies 12 weeks old www.sharakennel.net

Comments:

Author Glitter glit (1 year)
Ne jazhince te Tetoves ne kufi me Kosoven gllobocicen,video eshte bere
pjese pjese shihet se nuk eshte spontan e inqizuar por me regji...,kurse
qeni eshte nga Gllobocica..kete krejt nahija e dine sdi pse dikush mendon
se ne Sallareve eshte bere,neve i njohim njerzit tcilt marrin pjese ne
video,ajo qe permendet Sallareva eshte gabim teknik i ber prej atyre
sllovenve qe kan be kete film........

Author allmer17 (5 years)
ne coftese folni per jazincen ekosoves ku jetojn serb atere po gaboni ku
kan kapucat shqiptare serb po ky incizim duet mu kon ose ne tetov ose
sangjaku po nese ka jazinca ne teritorin emacedonis ce jetojn shiptaret
atere ban po gati flitet ktu jo shqip po anshta edhe boshnjaket jan po serb
kurcysh jo

Author MrZhuti001 (4 years)
Kjo video eshte incizuar ne fshatin SALLAREV e jo ne fshatin jazhinc,100%
jam i sigurt dhe shkrun ati ne fund te videos se ku asht incizuar moa ja
futni kot ju lutem

Author k4kos (7 years)
I know this kind,they are SRBS.

Author Malleus Maleficarum (1 year)
Odlican, efektno snimljen dokumentarac! Jedino ne volim ovo uporno
insistiranje na ubacivanje ''potpisa'' u kadrove filma - zamislite da svi
reziseri svakih nekoliko sekundi na sred kadra usnimavaju svoj potpis! 'ma
iz kojeg razloga se to cini, kao gledalac, nemam nikakvog razumijevanja za
takav rezon...

Author tetova77 (7 years)
O Vlla a e lexove mir textin tim. nuk shkrujta jan krejt po "gati krejt
prej fshatit JAZHINCE". Un i njoh 90% prej atine dhe ato jan nga
jazhinca!!! Nese thot komentatori ashtu mos i beso ti meniher ati se ne at
koh na kan than neve shqiptarve musliman e jo shqiptar.

Author bedi77 (5 years)
you can see in the video of 1960 that in that time made a emision for shar
dog (qeni i sharrit) my dad sad that they have those dogs from their older
generates that was theonly dog who can fight with wolfs od corse he sad
that the dogs where protected with an collar orund his neck. Check the
people in the video please they are pyre albanian.

Author MrZhuti001 (4 years)
kjo video eshte bere ne fshatin SALLAREV e jo jazhinc shkrun shum mir ati
ne fund te videos...

Author Meeti Si (3 years)
@MrZhuti001 Ktu shumica qe eshte inqizu eshte ne F.sh Jazhincë Se ketu
gjendet edhe baba i plak i imi edhe gjith kusherinjet e tij kjo eshte e
vertet se eshte ne Jazhinc edhe skemi ne nevoj me genjyer pa arsye se
sfitojm asgje por kshu eshte e verteta , Ndoshta edhe fshatin sallarev
eshte ingjizu ndonje pjes por shumica ne Jazhinc

Author Nezir Neziri (3 years)
qeni a kan i glloboqices inqizimi a ba ne jazhince

Author KolonelGraff (5 years)
Ante1988: u spell wrong the albanian''Ahqiptari in sted of shipari but
anyway greetings 2 all ALBANIANS

Author Dardan65 (4 years)
@ilirjazhinca Po ashtu asht ene une jam at mendim,po njerezit nuk jan kan
asnihere aty se une e di se jam nga Fsh.Gllobocice.Pershendetje Tung.

Author tetova77 (3 years)
Po ashtu esht.

Author IIICALIIII (6 years)
Nuk e di pse lodheni kot,kjo esht nje pjese e xhirimit te kesaj
njgjarje,kur qeni i mbyt dy ujqe.Gjejeni krejt xhirimin dhe shume qarte
tregon se kjo ka ndodhur ne f.Sallareve afer Gorgonices,rrethina e
Tetoves,por ky fshat gjendet ne malin e thate.

Author albanaise66 (7 years)
pse permend ai folesi do katunde tjera, gurgulice, sedllareve, e jo
jazhince, nese ky dokumentar eshte realizuar ne Jazhince???, sic thoni ju??

Author fanbutton (4 years)
The wolves got greedy and that's what did them in. Rule number one. If you
are going to steal something, never try to get it all at one time. You take
only what you can carry and run.

Author PitbullGD (7 years)
They are motherfuckers like evry serb

Author albanaise66 (7 years)
bravo jazhinca! Ku i paske gjete keto video, hallall te qofte buka. Ne
cilin vend jane incizuar keto?? flm!

Author albaner2001 (6 years)
kto incizime jan bere me sa e di un ne disa fshatra por me se miri shihet
ne videon e 3 se eshte ne fshatin Jazhinc qeni Karabashi eshte ne Jazhinc
dhe krejt ky inçizim eshte qellimi tek video e 3 kur qeni i mbyt ujqit dhe
kjo ka ndodh ne Jazhinc dhe i sigurt 100% tung ju pershendes.

Author urq121 (3 years)
mashallah your moslim i ddn't know that they are mosliem there

Author tetova77 (4 years)
Te pershendes Xhuti. Disa skena me Ujkun i kan Incizu ne Sallarev, po ku
esht karabashi edhe ato njerzi esht Jazhinca. Aj si e ka karabashin esht
Islami (Rahmet i past shpirti) nga Gllobocica! Ato si e bajn Ujkun jan
Servet Asani dhe Fetish Bafcari. Ato njerz si duken ati jan Gjith´pi
Jazhince (vetem Islami). Ati jan edhe disa Maqedon si kan nejt ne at koh ne
JAZHINC po tash nuk ka shka ne JAZHINC. Besom. Nuk e di sa Vjet e kum Lyp
ket Video per Katundin tem deri sa e gjeta. Tung

Author redandblackshqipe (6 years)
ene kto nuk jan serb po jan SHQIPE ju veq ja rasni qishto serb amo zdijni
kurxha une edij ma mejr pi kejtve se une vaj pi jazhince ene ket historijn
e dij kejt se ene ket folin per ket se u bo ne jazhinc pershendetja nga
gjermanija jazhinca te duaaaa

Author MrZhuti001 (4 years)
kjo video eshte bere ne fshatin SALLAREV e jo jazhinc shkrun shum mir ati
ne fund te videos...ku mund te bazoheni ju se eshte ne jazhinc shum bukur
tregon se ku asht xhiru

Author redandblackshqipe (6 years)
ooo kjo ka ndosh ne fsh.jazhinc ne fshatin tim te bukur

Author crazyballist (6 years)
Ka dy variante, i pari se eshte inxhizuar ne Jazhince, te Tetoves, dhe i
dyti, ai oficiali, se eshte inxhizuar ne fshatrat e Gurgurnices,
Sallareves, poashtu rethina e Tetoves, por ne pjesen e Malit te Thate.
Perndryshe Gurgurnica njihet si fshat qe ka ruajtur me "xhelozi" veshjet
kombetare karakteristike, dhe kane nje te folur karakteristike me nje "Y"
te theksuar, dhe pa sllavizma. Sigurisht qe edhe natyra e eger e rrethines
te kete ndikuar per kete(40 km larg tetoves - rruge malore)

Author malli sharit (7 years)
qeni i sharit eshte ky film esht incizu ne vitet e 60 ne fshatin jazhinc
kufi mes dardanes dhe ilirides ,,,,,,, paster qen SHARI ...... TUNG TUNG
JAZHINCA

Author tetova77 (7 years)
FLM albanaise66!!! Ket video e kan incizuar ne bjeshket e sharrit. Ato
Persona jan gati krejt prej fshatit JAZHINCE dhe jan natyrisht Shqiptar.
Fshati esht ne rethinen e Tetoves dhe kufizohet me Kosoven.

Author CanadianAlbo (6 years)
ALBOCRIP 100% dakord jam me juve. Sidoqofte kam degjue se DELTARI ILIR
rritet deri ne 80cm...por edhe mvaret se cfar ushqimi e han a. Dihet se
cfar ushqimi kan ne malet e Sharrit por mendoj se ka mundesi qe me u rrit
edhe me te mdhaj.

Author rallici025 (7 years)
acımasızca bır vahset.turgut dalaz:::::)TURKIYE

Author CanadianAlbo (6 years)
redandblackshqipe cka je kah fol more, fsh. jazhnice nuk qenka as ne kosove
e as ne maqedoni por qenka ne vijen neutrale sipas teje. Hmmm sipas meje
eshte ne Shqiperine Etnike dhe ky lloj qeni eshte prej kohes se Ilireve per
ate arsye quhet Illyrian sheepdog....phuuu kur do te mesoheni se si duhet
shprehur mendimin. Kete nickname redandblackshqipe mos e perdor me se e
flliqe edhe identitetin e Shqiptarise. Thuaj qe ska kufi ne mes te
shqiptarve e mos mi permend kufijt se mjaft gjak u derdh.

Author FuckSerbia90 (6 years)
qyky tetovari i kari po thot qi i maqedonise asht ta qifsha nanen o tetovar

Embed Video:

URL 
Link 

Search Video

Top Videos

Top 100 >>>

Videos

Analyse website