Videos


Albanian Folk Dance - Vallja e BurraveAnsambli Shtetror Vallja e Burrave - Devollice Korca Kolonja Prespa Manastir Pogradec Permet Devoll

Albanian Folklore Traditional Dance

Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 155,672
Added: 7 years
Runtime: 2:53
Comments: 67

Tags for this video:  Find more videos in the: "Music"
Uploaded by: BL00DYALB0
See more videos uploaded by BL00DYALB0


Related Videos:

Valle Kolonjare nga Shqiptaret ne Turqi
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 112408
Valle Kolonjare nga Shqiptaret e Manastirit ne Koncert Shqiptar ne Turqi. Valle Shqiptare Kolonja Prespa Korca Permet Pogradec Berat Oher Struga...
Valle e kenge jugu popullore
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 67453
kengen e celo mezanit dhe e dyta nga ylli baka-tane moj e zeza tane
Valle Came
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 42931
Copyright: Top Channel
Vallja e Burrave - Devollice
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 234810
Valle burrash nga Korça Vallja e burrave Korçare
Laver Bariu - Do marr çiften
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 290074
Not a video, just great music. Laver Bariu. Muzikë nga Shqipëria jugore në stillin/mënyren toske.
Ansambli - Vallja e Rugoves Albanian Folk Dance 1
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 163731
Ansambli - Vallja e Rugoves 1 Albanian Folk Dance and Music from Rugova, Kosova
Kenge per Laver Bariun-Vaske Curri
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 1144790
Laver Bariu-Vaske Curri-Aleks Xhelili Kenge Permetare
Albanian Festival Vallja e Katjushkes
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 473704
comment/rate flm=) Albanian Festival ne Connecticut!!!! Vallja e Katjushkes 6/7/08
Aleksander Gjelaj - Shqiptari Jetofsh Ne Breza
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 39919
Aleksander Gjelaj - Shqiptar Jetofsh Ne Breza malsia madhe hot grud shreli kelmendi trieshi ko
Devollice...by Adi...
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 236962
Ansambli - Vallja e Rugoves Albanian Folk Dance 2
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 76879
Ansambli - Vallja e Rugoves 2 Albanian Folk Dance and Music from Rugova, Kosova
Valle çame e perpunuar - www.pasqyra.net
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 22310
Valle çame e perpunuar dhe interpretuar nga Ansambli i Kengeve dhe Valleve Popullore, solist Rexhep Çeliku, Mjeshter i Madh
Albania, La storia - Albania, the history (Translated in English)
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 167363
Luce Archives. History of Albania in short way. This documentary show some of the events from 1890 to 1990 Un documentario del isituto luce che...
Vallja Devollice e Fëmijve. Bilisht
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 35703
ANSAMBLI I FEMIJVE I SHOQATES '' DEVOLLI '' BILISHT KOREOGRAF : AGRON KORDALLI CEL : 069 22 94 650 Bilisht - DEVOLL
Arvanite: Moj e bukura gjitone - Μόι ε μπούκουρα γκιτόνε
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 351196
Arvanite/Albanian music by Alekos Dimou. Arvanites (Arberesh of Arberor) are an indigenous people of Greece who speak Arvanitika (Arbereshe in...
100% valle shqip 10 min
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 881349
albanian folklore
Albanian Festival Vallja e Devollit
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 37725
comment/rate flm=) Albanian Festival ne Connecticut!! Vallja e Devollit 6/07/08
Americans Singing in Albanian
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 16077
Amerikanë këndojnë shqip, kontribut i dhënë nga këngëtarja Merita Halili me bashkëshortin Raif Hyseni në New York. 99% të njerëzve ishin Amerikanë.
CHAMERIA - CHAM - CHAMIKO - TSAMIKO - EPIRUS, ETHNIC ALBANIA
Rating Rating Rating Rating Rating
Views: 61227
An other dance from Chameria (EPIR, ALBANIA). THE DANCE OF THE BRAVERY. Danced wanderfully in Gjirokastras folcloric festival from mans o...
Albanian Dance
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 83112
Old Albanian Dancing
E diela shqiptare - Shihemi ne gjyq! (2 nentor 2014)
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 49248
Facebook: https://www.facebook.com/tvklan Talk-show LIVE cdo te diele ne 13:30 ne KLANHD & TVKLAN nga Ardit Gjebrea
gjitone bukur gjitone
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 22149
Gjitone e bukur gjitone - Edmond Muho, Kenga gjinded ne te gjitha faqet muzikore te http://www.jeshil.com http://www.tinguj.net http://www.Zbulo..com
Albanian National Ensemble "Vallja e Devollit (Korçe)"
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 34882
(English) - Dance of The Albanian National Ensemble of Folk Songs and Dances. This is a characteristic dance of Korça region, which is called "Sun...
Kaba nga Shqiperia e mesme
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 84181
albanian
Valle Burrash,Kukesi
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 115821
Valle Burrash me lodra e currle...Fisi Cenaj

Comments:

Author abubanja2 (5 years)
wow this is amazing

Author shkodrani16 (6 years)
dam greeks stealing everything even the slavic macedonians are copying our
traditional dances

Author malehtonen (6 years)
ajde bre korca se me kenaqe me vallen tradicionale korcare

Author SHQYPTARIA (6 years)
Hajdeeee! Ooppaaaaaa! BUKUR!

Author valhav (6 years)
shum bukur.

Author Ferizajcity (6 years)
super!!

Author suliot (5 years)
hajde hopa korca...

Author malehtonen (6 years)
po i dashur do kercejme ne prishtine me shume gezim

Author sorkadhja (7 years)
Bravo BLOODYALBO per kto video

Author albania1980 (5 years)
Ke te drejte! Hajde Bilisht, hajde!!! Me ka marre malli per Bilishtin,
ishalla kam mundesi te shkoj se shpejti te shikoj hallen, etj. etj. Ohhh
god gives you goosebumps, one of the most beautiful Albanian dances!!!

Author 1bilderberg (6 years)
Bravo ju lumshin kembet!!

Author MULHER MULHER (6 years)
ahhhh i love this culture i love Albanian culture ncncncncn TE DUA

Author ZebbiK (7 years)
Ahhh nashi Po! Bloodyalbo vij dhe ca te tjera te lutem se tek ky koncert
jane kercyer shume valle shqiptare. Shqiperia ketu doli ne vendin e dyte.

Author Selkri87 (6 years)
E adhuroj folkun tone,qe nga veshja,muzika,vallet.Eshte fantastik fare.

Author SandyColeen (6 years)
Very nice!

Author King Bardhuli (6 years)
Valle burrerishte! Versioni modern i Valles Çame

Author tirona78 (5 years)
Megjithese greket na e kane vjedhur menyren e te kercyerit ata kurre nuk e
arrijne kete kryeveper!

Author highlanderIL (6 years)
shume valle e mire, por origjinali tingellon me bukur sepse ka tingellim
jugu me shume...

Author NYPD44 (6 years)
Ku eshte bere ky aktivitet dhe ku mund te gjej nje DVD te tyre?

Author simpleuser (6 years)
malsors were "tuta" thay are very nice too !

Author anafierake (6 years)
bravo shume bukure

Author RenaldoNjeshi (5 years)
Vertet eshte valle devollice, por e luan gjithe krahina, ashtu sic luan
gorarcen etj. :D Shume e bukur, jam krenar qe jam shqiptar!

Author mallakastrioti (6 years)
Madheshtore!!!Faleminderit.

Author Samer Al Baghdady (6 years)
I LOVE ALBANIANS!!! TE DUA TE DUA ALBANIA!!! im a iraqi who loves albanians!

Author SweetMalsore (6 years)
i doubt it very much !!!

Author malehtonen (6 years)
hajde koorca opaaaaaaaaaaa

Author PejaIme039 (6 years)
Rrroft Kombi Shqiptar ,Love U Albania

Author koki makedonski (7 years)
The best albanian dance

Author oltishqip (6 years)
Shume valle e bukur.Besi ferizaj do kendojme dhe kercejme sa te duam.Me
dardanine e pamvarun nuk ka pse te bashkohemi ashtu sic jemi nje ne trup po
ashtu edhe nje ne shpirt.Perendia e bekofte shqiperine etnike dhe
shqipetaret kudo ku jane.

Author qiellikalter (6 years)
c'pasuri kulturore na kane lene te paret! e ne kemi per detyre te mos e
harrojme, po t'jua kalojme me te rinjve

Author arditi gazi (6 years)
te ka lezet shpirti kur shikon valle te tilla. thanks a lot bloodyalbo ya a
star

Author valchezz (6 years)
oohhh burr halla te koft qikjo vllaee te knaq ne shpyrt e ne zemer te
sheron me shqiptar skaa bre k te shkojjshh

Author falkogrigio (6 years)
na kenaqe o bloodyalbo me kete devolliçen

Author Enigmati77 (5 years)
nuk ka me bukur,shume mire

Author iliri84 (6 years)
that is not a skirt you dumb maloke that is a highlander warrior kilt is
the same kilt that akiles, and alexander the great wore

Author edmond26tp (5 years)
bravo shume e madhe kjo

Author cerosi1 (5 years)
nuk po e m'soj qe nuk po e m'soj ket valle te mrekullushme

Author kapo1821 (6 years)
hi sandy, if u wanna hear 2 sum more beautiful music search YT for CHAMERIA
- CHAM - CHAMIKO - TSAMIKO - EPIRUS, ETHNIC ALBANIA. hope u enjoy

Author hotrockchick (6 years)
dude i rekon you need a good history lesson and then a good old beating ..
for being soo fuckin rude to your own ppl..

Author KlemTheFirst (7 years)
my fav dance ever, id love to learn it.

Author ceceliano (6 years)
o ju sllav,grek,bullgar, serb e cincare mos na e vidhni folklorin !!!

Author hunky1289 (6 years)
wow..i love it! i super love that performance...anybody who could teach
me??? i wanna learn that type of dance and i will share it here in the
philippines...go! preserve your culture!!!

Author rrongjini (5 years)
nuk ka kure nji gja mat mir se kjo valle teper e mir teper

Author MusicOfEpirus (7 years)
Vella, na kenaqe me videot.

Author Nick Alpha (5 years)
very beautiful dance !!!

Author NikVlora (6 years)
Me kete valle asambli kengeve dhe valleve shteteror la nam ne gjith boten
,flm per vidion dhe forca per te ardhmen

Author ZebbiK (7 years)
Jooo, jo 2007! Ky eshte nje festival nderkombetar folklorik i zhvilluar ne
Shqiperi ne vitin 2000.

Author Burrel1924 (5 years)
me duket se kjo valle ka fituar cmim te par ne Paris. nuk jam i sigurte por
nje valle e folklorit shqiptar nga zona jugore e shqiperise ka fituar cmim
te pare.

Author King Bardhuli (6 years)
Amazing! This ansamble used to be the nation's pride, in the time when
Rexhep Çeliku used to dance. We dont see too many shows from them anymore.
Anyhow, they are unbeliveable good.

Author Fusionbybeta (6 years)
Thank You for sharing this video with us

Embed Video:

URL 
Link 

Search Video

Top Videos

Top 100 >>>

Videos

Analyse website