Videos


Albanian Folk Dance - Vallja e BurraveAnsambli Shtetror Vallja e Burrave - Devollice Korca Kolonja Prespa Manastir Pogradec Permet Devoll

Albanian Folklore Traditional Dance


Views: 210946
Added:
Runtime: 2:53
Comments: 108

Tags for this video:Find more videos in the: "10"
Uploaded by:
See more videos uploaded by


Comments:

Author yllion suli ( ago)
JU UROI NE JETE TE MBARE TE GJATE ATDHETARET E MI = ) TUNGJATJETA

Author yllion suli ( ago)
PERSHENDETJE TRIMA JU FALENDEROI PER KET SHFAQE DHE E PERGEZOI = )
TROJA JONE SA E BUKURE ILIRIA ARBERIA SHQIPERIAAAAAAAAAAAAAAA RRON NUK U
TRETUR AS SKA VDEKUR PO ARNON BREZ MBAS BREZI = ) JETA JONE E DESHON = )
FUSTANELLA JONE FLAKERON SI FLAKA E ZJARIT NE ERE DHE NE ERRESIRE
.......................

Author Angie Kelo ( ago)
love Albania shum bukure valle e lashte

Author Nerin Lasohan ( ago)
Sweet Lord! She is amazing!!!

Author Sia Tanku ( ago)
proud to be albanian.

Author Luis Mance ( ago)
ka lezet

Author sea brisket (1321 year ago)
Looks like a bunch of faggots enjoying each other.

Author Illyrian Warrior ( ago)
Where are Thracians? Where are Macedonians? Where are the Hellens? None is
here, but the Illyrians!

Author Pepi Shala ( ago)
10000%albanian

Author Tolja schaller ( ago)
real albanian dance love it

Author Dardan ( ago)
100% ALBANIA ( SHAMERIA )

Author artan marko (1197 years ago)
Me te vertete valle burrash!!!!!!

Author KOSOVAeshteSHQIPERI ILIRI ( ago)
Luaje shqipe luaje...sa e bukur vallja shqipetare. Ti tregojme fqinjeve
tane se Fustanellen munde ta vidhni por vallen shqipetare jo kurr se te
vallzosh keshtu duhet te jesh shqipetare. Pershendes vellezerit e mi te
dashur ne juge. opaaaaaaaaaaaaa.

Author Gezim198421@gmail.com Gezim1984 ( ago)
Urime shqiptaria tradita te pa para qe ka shqipetaria urime djemave dhe
gjith kombit ju a kaloni femijve tuaj mos humbasin dhe le te ken zili te
gjith bota ketu esht vendi i shqiponjave

Author Taqifsha Nanen ( ago)
ALBANIA THE HOME OF THE BRAVE

Author skirts365 ( ago)
Albania, the mystery country of Europe. It has seen Romans, Turks,
Germans, and many others, but still remains from ancient times.

Author bedri lleshi ( ago)
NE KETO VITE ANSAMBLI KA QEN SHUM HERE ME MIR SE TANI ,,,, SI PER VALLTARET
DHE PER MUZIKANTET ,, NUK E KUPTOJ PSE KA MARR FUND TANI ME VJEN KEQ SHUM
PER ARTIN ,, 

Author aldrin rapsodi ( ago)
KJO ESHT VALLE SHQIPTARE,greku NA VJEN ANASH.RROFT SHQIPERIA ETNIKE

Author aldrin rapsodi ( ago)
KJO ESHTE VALLE greku NA VJEN ANASH. RROFT SHQIPERIA ETNIKE
KOSOV.CAMERI,ILIRIDA.PLAV GUCI

Author aldrin rapsodi ( ago)
KJO ESHTE VALLE greku NA VJEN ANASH. RROFT SHQIPERIA ETNIKE

Author ALBOZ ( ago)
Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria!

Author stela preka ( ago)
veshje grash! ne verioret kan veshe taman burrash o shqiptar ;)

Author stela preka ( ago)
ha ha cburra osht me ju than ktyne more kara! burra osht me ju than te
veriut qe bojn veshje taman burrash jo kshu me fustana e me rasha e ruba
yyyt kara lat nam

Author Ani Myftari ( ago)
e bukur

Author dandy black ( ago)
ALL ALBANECE ARE GAY

Author Box ( ago)
Albanias angel warriors!! = D

Author TheAfrozable ( ago)
this gives me goosebumps

Author Nahuatl Ataokt ( ago)
Long life Iliria! Best regards from brother Bulgaria!

Author Nahuatl Ataokt ( ago)
This is just great, Long life balkan folklore, and best regards for all
Iliria from brother Bulgaria!!! Mashallah!

Author luckyliliana ( ago)
@gggggg561 wow, this is so beautiful...agree with you...little later,
but...

Author Aylin ( ago)
makes me proud to be an albanian :)

Author list tis ( ago)
Vallja me e Bukur ne Bote!Rrofte Kultura e Lashte Shqiptare!

Author list tis ( ago)
Vallja me e Bukur ne Bote!

Author Tropoja Tetaj ( ago)
I am Proud to be an Albanian !!

Author Linda A. ( ago)
Ku je Genc Kastrati,ku je o solist i madh,nobel je...:)

Author Linda A. ( ago)
Eh,solisti eshte Genc Kastrati.Te lumshin kembet Genci...:))

Author Linda A. ( ago)
Hajde valle hajde...:))) Ansambli Shteteror ka patur artiste te
vertete,interpretues te talentuar,te shkelqyer.Ju lumte!

Author Il Padrino ( ago)
Ky ka qene folklori yne i cmuar. Tani nuk degjome gje tjeter vetem se
plera. Eshte per te ardhur keq.

Author Fatjon Toci ( ago)
a u lumshin kembet, show them greeks how is done 

Author th DEMIRAJ ( ago)
hallall devollinjte

Author Leka Dukagjini ( ago)
Me keto valle dhe keto veshje Shqiperia duhet te prezentohet me shume ne
skenen nderkombetare,si vallja poashtu edhe veshja ne perendim po
identifikohen dita dites e me shume si greke keshtu qe ne edhe njehere me
shume humbim kulture te cmuar.

Author Lindon Ivezaj ( ago)
Real Albanian men wear True Religion jeans and are Catholic

Author Stanko Dimitrijevic ( ago)
this is Greek costume ,and greek dance!!

Author duri311 ( ago)
@SweetMalsore screwd btch

Author duri311 ( ago)
@SweetMalsore where the fuck u from do they go in ur country with levis
jeans and and gucci Armor's? or wtf do they wear in ur country ? "man"

Author pelasgian3 ( ago)
@SweetMalsore ...SweetMaloke...kdhu dmth SweetMalsore be sweet and don't
even think anymore, nevermind sharing your opinion. Mos na boj si e
emancipume ktu ti, shurre muti. Ik grric bythen anej I duket funny bythes
tate kur shef burra me fustanelle. Bushter!!!

Author Mist9879 ( ago)
@BL00DYALB0 The kilt was used battles because with it, you could run
easier, move easier. And still only Illyrians and Greeks Used it

Author Albert Shabani ( ago)
Lol its funny when you see the Greeks trying to dance this song, because
their fustanellas are way shorter than the genuine Cham ones. They look
proper gay, i mean proper butt boys. When it comes to the dress itself, i
am talking about the one in this video I think its great. As for men
wearing skirts I believe its a pretty comfortable thing, Albanians are know
for large dicks and for that reason i dont blame them for wearing
Fustanllas in the battlefield, trousers just don't accommodate big 1's

Author BlizzardRoach ( ago)
@BL00DYALB0 :) spartans = dorians .. and dorians = illyrians .. and
illyrians = albanians .. the spartans had also a different language than
the other hellenes :)

Author Ledio Çarçiu ( ago)
Kur unë shikoj edhe valle të fqinjëve apo të Ballkanit vë re se ata
kërcejnë uniformë,strikt dhe me lëvizje si të montuara,si robotë. Kurse
vallet tona janë të dlira,elastike,të lirë në të lëvizur,sa më natyralë të
mundshëm.Nuk jemi si ata që nuk guxon ta ngrejë këmbën apo dorën më larg se
të tjerët.Duhet të bëjnë rreth si me kompas.Tek ne është krejtësisht
ndryshe,nuk jemi kaq formale dhe robotë si ata por kërcejmë natyrshëm.

Author Ledio Çarçiu ( ago)
As serbi,as greku,as turku madje as dreqi nuk mund të thotë që kjo është
valle e tyre.Çdo gjë,çdo detaj është tipik shqiptar këtu.A e dëgjuat se
çfarë muzike fantastike me SAZE që ishte?? Ju duket gjë ajo si greke? Aspak
Ata kanë atë mandolinën e tyre tipike por që në asnjë mënyrë ai instrument
nuk mund të nxjerrë këtë muzikë fantastike.Plus që me valltarët shqiptarë
nuk krahasohet askush.Interpretojnë mjaft mirë.

Author gjerg kastrioti ( ago)
@SweetMalsore ah shut up man your are a stupid 

Author Elisabeta - Luise Mihălăchioiu ( ago)
wonderful music, dance, costume ! Bravooo !!!

Author ljani ( ago)
ky yshte ansambli tone,pasuria ma e madhe e artit Shqipetar,qe e nderuan
popullin tone kudo ne bote,te rroje sa malet,te ngrihet edhe nji here ne
ate nivel sic ishte ne vitet e 80'teve,qe e vleresonin edhe te huejt.

Author Dimitrios Chanias ( ago)
@Emathia11 our dances are very different from this. we have our own dances
we dont need to use urs.

Author markov27 ( ago)
@SweetMalsore INJORANTE

Author Box ( ago)
so beautiful ... 

Author MrDex369 ( ago)
THOSE GUYS HAVE SIMILAR CHLOTHING AS GREEK NATIONAL COSTUMES???.... I
listened a lot of albanian music and what I have noticed that the music is
a strange mix of slavic, greek and caucasus music

Author MrDex369 ( ago)
THOSE GUYS HAVE SIMILAR CHLOTHING AS GREEK NATIONAL COSTUMES???.... I
listened a lot of albanian music and what I have noticed that the music is
a strange mix of slavic, greek and caucasus music

Author MrDex369 ( ago)
THOSE GUYS HAVE GREEK NATIONAL COSTUMES???.... I listened a lot of albanian
music and what I have noticed that the music is a strange mix of slavic,
greek and caucasus music

Author MrDex369 ( ago)
THOSE GUYS HAVE GREEK NATIONAL COSTUMES???.... I listened a lot of albanian
music and what I have noticed that the music is a strange mix of slavic,
greek and caucasus music

Author olnel1 ( ago)
it's amazing, and i think these costumes are awesome but apparently not for
the narrow minded :)... boh who cares go Albaniaaa!!! love

Author grassias ( ago)
albanians have the knowledge to use the internet!?!?!?

Author Yosemite Sam ( ago)
Sweety u dont know what is hiding under those skirts we have a big balls so
only with skirts we can hide that the word Bura is so big word so your
stupid minde can not understand that if u are not one of us u fucking
stupidos ta shi at faren e nones

Author Yosemite Sam ( ago)
Sweety u dont know what is hiding under those skirts we have a big balls so
only with skirts we can hide that the word Bura is so big word so your
stupid minde can not understand that if u are not one of us u fucking
stupidos ta shi at faren e nones

Author Faton Ç. ( ago)
ALBANISCH UND PURO-ALBANISCH !!! long live ILIRA

Author Nick Alpha ( ago)
very beautiful dance !!!

Author albania1980 ( ago)
Ke te drejte! Hajde Bilisht, hajde!!! Me ka marre malli per Bilishtin,
ishalla kam mundesi te shkoj se shpejti te shikoj hallen, etj. etj. Ohhh
god gives you goosebumps, one of the most beautiful Albanian dances!!!

Author ylley ( ago)
mrrekulli

Author King Bardhuli ( ago)
Amazing! This ansamble used to be the nation's pride, in the time when
Rexhep Çeliku used to dance. We dont see too many shows from them anymore.
Anyhow, they are unbeliveable good.

Author MULHER MULHER ( ago)
ahhhh i love this culture i love Albanian culture ncncncncn TE DUA

Author arditi gazi ( ago)
te ka lezet shpirti kur shikon valle te tilla. thanks a lot bloodyalbo ya a
star

Author King Bardhuli ( ago)
Valle burrerishte! Versioni modern i Valles Çame

Author hotrockchick ( ago)
dude i rekon you need a good history lesson and then a good old beating ..
for being soo fuckin rude to your own ppl..

Author simpleuser ( ago)
malsors were "tuta" thay are very nice too !

Author Samer Al Baghdady ( ago)
I LOVE ALBANIANS!!! TE DUA TE DUA ALBANIA!!! im a iraqi who loves
albanians!

Author iliri84 ( ago)
that is not a skirt you dumb maloke that is a highlander warrior kilt is
the same kilt that akiles, and alexander the great wore

Author qiellikalter ( ago)
c'pasuri kulturore na kane lene te paret! e ne kemi per detyre te mos e
harrojme, po t'jua kalojme me te rinjve

Author falkogrigio ( ago)
na kenaqe o bloodyalbo me kete devolliçen

Author oltishqip ( ago)
Shume valle e bukur.Besi ferizaj do kendojme dhe kercejme sa te duam.Me
dardanine e pamvarun nuk ka pse te bashkohemi ashtu sic jemi nje ne trup po
ashtu edhe nje ne shpirt.Perendia e bekofte shqiperine etnike dhe
shqipetaret kudo ku jane.

Author NikVlora ( ago)
Me kete valle asambli kengeve dhe valleve shteteror la nam ne gjith boten
,flm per vidion dhe forca per te ardhmen

Author mallakastrioti ( ago)
Madheshtore!!!Faleminderit.

Author Erion Xhelili ( ago)
shum e fort, e papare fare

Author anafierake ( ago)
bravo shume bukure

Author NYPD44 ( ago)
Ku eshte bere ky aktivitet dhe ku mund te gjej nje DVD te tyre?

Author Kryezoti ( ago)
ja mu keshtu te shkojne e te kercejne ne prishtine kur te shpallet pavarsia

Author simpleuser ( ago)
Ajde cna kenaqe shpirtin. falenderime!

Author koki makedonski ( ago)
The best albanian dance

Author MusicOfEpirus ( ago)
Vella, na kenaqe me videot.

Embed Video:

URL 
Link 

Search Video

Top Videos

Top 100 >>>

Videos

Analyse website