Videos


Augustin Uka - Kënga Hasimes 1/2Kenga e Hasimes 1/2
Augustini & Marjani

Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 115,790
Added: 6 years
Runtime: 9:19
Comments: 16

Tags for this video:  Find more videos in the: "Music"
Uploaded by: veba7570
See more videos uploaded by veba7570


Related Videos:

Augustin Uka - Kënga Hasimes 2/2
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 40465
Kënga e Hasimes 2/2 Augustini & Marjani
Augustin Uka - Dispanzeri 1/2
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 129322
Augustin Uka - Dispanzeri 1/2 " Kënga e Dispanzerit " Kënduar ne Vitin 1980 ( version.4 ) E Njohur edhe si Kënga e " Veremit "
AGUSTIN DHE GJERGJ UKAJ - NDOC MARK DEDES (GEGES)
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 97917
1988 MUZIKA FOLKLORIKE ....MALISHEVA 2008....
Augustin Ukaj 1988 Zvicer -St.Gallen-Live
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 38324
ket kenge Augustin Ukaj e ka kendue prej vetit per Esadin se eshte Feju! ju pershendet leonard_gjakova sHIKONI NE MIKROFON 1000FR
augustin uka (Mirdita1)
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 25165
enver hoxha kur nuk mujti ta sundoj mirditen disa her u mundue per me shkatrue MIRDITEN po kur enverin nuk e pranun mirdita
Augustin Uka - Avni Rrustemi 1/3
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 57828
Avni Rrustemi 1/3 Vrau Krye Tradhetarin Esad Pash Toptanin Paris,1920
Augustin Uka - Kënga Mesuesit 2/2
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 56762
Augustin Uka & Marjan Gojani " Kenga e Mesuesit 2/2 "
Kenga Imer Popovci - Augustin Ukaj
Rating Rating Rating Rating Rating
Views: 26495
JU PERSHENDET Leonardi
Augustin Uka - Luto Fukaraja 1/5
Rating Rating Rating Rating Rating
Views: 38337
Augustin Uka Me Këngen e " Lutë Fukarasë "
Augustin Uka - Dispanzeri 2/2
Rating Rating Rating Rating Rating
Views: 38035
Augustin Uka - Dispanzeri 2/2 " Kënga e Dispanzerit " Kënduar ne Vitin 1980 ( version.4 ) E Njohur edhe si Kënga e " Veremit "
Augustin Uka - Demë Ahmeti 1/5
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 96507
Augustin Uka - Demë Ahmeti - Mavriqi 1/5 E njohur edhe si Kënga: " Ajetes - 300 Harambashat ose Novica "
Augustin Uka - Sinan Llapi 1/2
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 39955
Augustini & Marjani - Sinan Llapi 1/2 Kenga:Sinan Llapit e njohur edhe si Kenga:Sinan Dragushes
Hamidja -Augustini (kenge Dashurie)ne mitrovic rakosh ne vitet 70
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 80691
ju pershendet Leonard_gjakova
Salih & Ali Krasniqi - Kënga e Divit 1/2
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 36947
Salih & Ali - Krasniqi " Kënga e Divit "
Augustin Uka - Avni Rrustemi 3/3
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 48518
Avni Rrustemi 3/3 Vrau Krye Tradhetarin Esad Pash Toptanin Paris,1920
Augustin Ukaj - te Mbar Bota ban Qudi,qka eshte Puna me ket Serbi
Rating Rating Rating Rating Rating
Views: 314960
Klikoni ketu per te na vizituar ne Facebook https://www.facebook.com/pages/Bilbili-i-Kosoves-Augustin-Ukaj/146723382048028
Augustin Ukaj (Aga Imerit 1) Orginale
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 29231
pershendetje nga leonardi
Kenga e Ajshes
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 186473
Augustin Uka - Isuf Aga 1/4
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 102371
Augustin Uka & Marjan Gojani Isuf Aga
Augustin Uka - Mrika 2/2
Rating Rating Rating Rating Rating
Views: 38116
Augustini - Kenga e Mrikes 2/2 (Shkoder) Artist i Folklorit
AGUSTIN DHE GJERGJ UKAJ - NIK LITA
Rating Rating Rating Rating Rating
Views: 24613
1988 MUZIKA FOLKLORIKE ....MALISHEVA 2008....
"ORIGJINAL Kanga e Zagrepit"-ne vitet 70!!
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 295679
AUGUSTIN UKAJ/ versioni ma i miri i ksaj kange ku Augustini Qeshet sikur Zef Preka!!!! per Hasan Kolludren!
Rizah Bllaca - Kanga Hasimes
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 20066
rapsodi kreshnike Rizah Bllaca - Kanga Hasimes
Augustin Uka - Sejda 1/2
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 42597
Kenga e Sejdes Augustin Uka
Augustini&Gjergji Selman Lita (1) 1986
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 12918
kenga ma e mira se e kan kendu Augustin Ukaj dhe Gjergj Ukaj eshte komplet 25 min ne 3 pjes besoj se pak njerz e kan ndegjue ket historie -te...

Comments:

Author Vaka (5 years)
A ka dikun video per kete qe thoni ju CanadianAlbo per pajtimin, shume
kisha pas deshire me e pa . Ju pershendes shume per keto informacione qe
keni shkruar. Respekt.

Author Dauerficka (5 years)
gangsta

Author BESO NEZIRI (4 years)
ohhhh ngone bre mir,qfar zoni ka pas agustin uka,i pa arrtishem a kon
bre,ka pas nji zo me gjitha karizmat e nevojshme.nji vokal fenomenal.te
lumt veba.prsh nga tetova

Author tetovariAG (6 years)
goja te lumt augustin uka,ty veba7570 durt te lumshin

Author veba7570 (6 years)
Ju Faliminderit shum CanadianAlbo, per keto Informacione , qofsh i nderuar
dhe . Ju pershendes.

Author CanadianAlbo (6 years)
Rasti i Hasimes eshte rast i rralle, disa nga fshati Mirash, komuna e
Ferizajt ja vran 2 vllezerit, mandej Hasimja tha se une do te martohem
vetem me ate qe merr hakun e vllaznive, Lila nga fshati Begrace, komuna
Kaqanikut, u betua se do te bej kete dhe e martoj Hasimen qe thojn se ka
qene shume e bukur dhe intelexhente, por Lila doli tradhtar, kur e kan
dergue ne burg ajo kish pas thene se leshomni vetem shkoj ta vras edhe
Lilen. Riza Bllaca e ka kendue kete kenge shume me heret se Agustin Uka

Author Counter Zero (2 years)
ah medet koha e ban veten

Author astritimehmeti (5 years)
Augustin Uka je shum i mir

Author kocani3nt (5 years)
a minet me gjet kret komplet qet kangen e hasies naj kush qe muni tregoni ?

Author sheadin ajruli (2 years)
oooooooooj budallaqe po kumer vesht ti per folklor ju rinija ekeni cit
maren per ledine bre turp me than kshtu ama mir sikur ju rinia qe ngoni
muzik serbisht,bullgarisht,greqisht,anglisht,turqisht,turp mete ardh per
fjalet

Author rexhep ahmetxhekaj (4 years)
oh zemrah teh knoff oh

Author CanadianAlbo (6 years)
Po veba, pasi qe rasti i Lladrovcit te Malisheves ka ndodhe ne vitin 1971,
thuhet se rasti i Hasimes ka ndodhe 5 ose 6 vite me heret, pra ne vitin
1965 ose 1966 ne muajin tetor. Disa thojn se daja i Hasimes pra Msiti eshte
hakmarre ne Lilen me vone por ne kete s'jam i sigurt. Nje gje tjeter e di
se kur i madhi Anton Çeta i ka pajtue keto 2 familje kan qene te pranishem
me shume se gjysem milioni njerz te cilet kan qene me lot ne faqe gjate
gjithe ceremonise se pajtimit.

Author veba7570 (6 years)
CanadianAlbo , Ju faliminderit per kete koment qe e dhat, kishte qen mir
sikur te na tregoni se ne cillin vit ka ndodhur kjo ngjarje nese dini ma
shum? eshte me se e vertet se Rizah Bllaca e ka kenduar para Augustinit,
sepse ka qene edhe ma i Vjeter, edhe Bajrush Doda e kendon mir. Ju
Pershendes

Author leonardgjakova (6 years)
ziza shum e vertet asht se augustin ukaj dhe e ka modernistu folklorin
tone..Kenget e tina kur nuk do te harrohen .# leonard lleshi fsh.guske
malsia e gjakoves luzern ch

Author azizqyqani (3 years)
as dreqi se kupton shqiptarin pse proceset gjyqsore kendohen, ato jane
krime , dhe ne arhive e kan vendin.

Embed Video:

URL 
Link 

Search Video

Top Videos

Top 100 >>>

Videos

Analyse website