Videos


Kecat dhe UjkuKecat dhe Ujku
by Arben Dauti
script: Arben Shehu

Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 1,189,416
Added: 6 years
Runtime: 7:03
Comments: 43

Tags for this video:  Find more videos in the: "Film"
Uploaded by: AlbanianAnimation
See more videos uploaded by AlbanianAnimation


Related Videos:

Arushi kerkon babane
Rating Rating Rating Rating Rating
Views: 336844
Nje arush i vogel ka humbur rrugeve te pyllit. Kafshet qe e gjejne ate duke qare, kerkojne ta ndihmojne por i vogli nuk e di ku e ka shtepine, nuk...
I TRE PORCELLINI (Walt Disney, 1933 - DOPPIAGGIO ORIGINALE)
Rating Rating Rating Rating Rating
Views: 22962452
Per tutti gli appassionati come me che sono rimasti indignati dal recente ridoppiaggio, ecco il cartone col suo sublime doppiaggio originale! Buona...
▶ ΚΟΚΚΙΝΟΣΚΟΥΦΙΤΣΑ Ελληνικά
Rating Rating Rating Rating Rating
Views: 713076
ta tria gourounakia
Rating Rating Rating Rating Rating
Views: 5570871
ta tria gourounakia
KAU DHE UJKU
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 449632
Ah Lepurusha Lepurusha!
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 95234
Ah Lepurusha Lepurusha! by Artan Maku script: Genc Hoxha
Kesulkuqja film per femije..Post production AL Studio NDREKO.Ballsh maj 2011
Rating Rating Rating Rating Rating
Views: 1184019
Kesulkuqja film per femije..Post production AL Studio NDREKO.Ballsh maj 2011
Teatri i kukullave - Kur festohej nje ditelindje [nga Veshtro.com]
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 239136
teater kukullash per femije teatri i kukullave tirane feste ditelindje Mund ta gjeni ne faqen veshtro.com
Vogëlushët mahnitën dasmorët Video « Fun Telegrafi
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 758964
Mirela
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 595879
Albanian cartoon from Enver Hoxha epoch
Bukuroshja e Fjetur
Rating Rating Rating Rating Rating
Views: 366739
Perralle per femije e realizuar nga Mevlana Art Studio (dhjetor 2008) http://www.mevlana-art.com/
KENGE PER FEMIJE - MACJA LE TE LAHET,MOJ BUBRREC,TRING ZILJA,NE TROPIK - LORENCI SAKO
Rating Rating Rating Rating Rating
Views: 1351895
LORENCI SAKO KAMERA FOTO & VIDEO MONTAGE DIVJAKE TEL: 069 3108 398 ATDHEU ANKIMI I GRENZES BILBILI DHE GJINKALLA...
Hirushja 3 - Loja e fatit - Dubluar ne shqip
Rating Rating Rating Rating Rating
Views: 7073564
PERRALLE PER FEMIJE - ARJANA LOÇE
Rating Rating Rating Rating Rating
Views: 276380
PERRALLE PER FEMIJE: LEXON ARJANA LOÇE e-mail:anagazetari28@yahoo.com
Djali dhe Mbreti - Film Vizatimor
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 336369
Filmi Vizatimor - Djali dhe mbreti;
Viti i Ri
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 1129687
Kenge per femije
Gëzuar Vitin e Ri (me tekst)
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 745736
Për më shum fotografija për VITIN E RI mundeni të gjeni në www.postribe.com. Teksti këngës: (2x) Ja na erdhi Viti i Ri, Sa jam i gëzuar, Porsi...
Hirushja 3
Rating Rating Rating Rating Rating
Views: 1036116
2 gosti
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 58041
Rare albanian cartoon
KËSULKUQJA,SHKOLLA--5 SHKURTI--BALLSH 2010.ALSTUDIONDREKO_xvid.avi
Rating Rating Rating Rating Rating
Views: 313734
KAMERA-----ALTIN & ALFONS NDREKO...Al studio NDREKO FESTA E ABETARES ...SHKOLLA 9 VJEÇARE--5 SHKURTI BALLSH..PJESA MARE NGA FILMI PER FEMIJË...
Oreksi i humbur
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 131497
Albanian cartoon from Enver Hoxha times. Very rare!
Looney Tunes - Pigs in a Polka 1943
Rating Rating Rating Rating Rating
Views: 33356124
After an introduction by the wolf, the plot follows closely to the story of the three little pigs. The first pig erects a wire structure, then...
Qengji (Qingji) i Vogel
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 5393729
http://vogelushet.blogspot.com/ kenge per femije
Kesulkuqja & Ujku Ne Facebook (Versioni Fundit)
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 117076
Per Kenget me te Reja Shqiptare Behu Fan ne FB https://www.facebook.com/Mp3Shqip
Ketri Ndihmon Shokun
Rating Rating Rating Rating Rating 
Views: 24148
Ketri Ndihmon Shokun by Tonin Vuksani script: Naum Prifti

Comments:

Author Jenny Potasznik (5 years)
per ne ateher keto filma ishin gjithe endrat feminore sa mire qe sote po i
shikoje perseri faleminderit

Author Impostor82 (3 years)
@troppopkin kthetra misterioze! :)

Author ujkbanesash (4 years)
SHUUUUUUUUUM EBUKUUUUUUUKUR..........THIS IS GOOD .

Author toto1979ful (3 years)
hahaha nxirr kemben ta shofim se mami jon e ka kemben e bardh hahaha, "po
me gjete do te puth, po sm gjete jam tek dollapi" :P

Author Aquila Aer (2 years)
sa ujk i kulturuem, s´provon me thy derën as dritaren, po troket... ("jam
mami")

Author papparizipp (6 years)
hhhhahaha

Author publici8 (5 years)
Hahah! Vertet e bukur...Une jam rrit me keto filma...Jo per gjo po
regjizori eshte im ate...:D

Author palpaloka (6 years)
kim

Author Linda A. (3 years)
Shume e motivuar...Dhe une gjithnje shikoj filma multi-plikative;jane shume
shlodhese.,madje edhe per te rriturit nga mosha 30-60 vjec...:)

Author theodwrita1 (3 years)
sa e bukur

Author publici8 (5 years)
Hahaha! vertet shme e bukur une jam rrit me keto filma jo per gje po
regjizori eshte im at..Eshte i modh... :-)

Author ergilulo (5 years)
shume e bukur

Author e r (5 years)
you know whats cool..??? my name is arben dauti :-))))

Author XxXleooXxX (5 years)
shum mir

Author antonio19820 (4 years)
ne kete vit kam lindur une sa kujtime te bukura sa perralla
origjinale,krejt ndryshe ne krahasim me sot.nje faleminderit te gjitheve
atyre qe krijuan keto perralla,nje falenderim mbas 28vjetesh

Author Mateos Abazi (2 years)
sa me kishte mar madhi me i pa <3

Author ulkonja (4 years)
jo kreative, po krijuese!

Author Valbona Horan (2 years)
Unë ende shikojnë këtë :) edhe im tepër i vjetër për të

Author eri mehmeti (4 years)
@besnikshpata Dauti- ta futi! :D:D:D:D::D:D::D:D:D

Author Ne Pafundesi (2 years)
ahhh o zot cfar kujtimeshhhhh... :( sa shume e dua kohen e vjeter..

Author mobilerinikla (2 years)
hahhhahhahaha

Author eta od (4 years)
o zot sa kujtime te bukura...:)

Author kristina Hila (1 year)
na kenaqet me keto filma vizatimore

Author Albania Ethnic (1 year)
Gjithmone Keta filma kane qene Edukativ plot-kuptim prandaj dhe kane shume
lezet

Author lounela1 (4 years)
Sa çudi...kam vene re qe perrallat e kenget e femijerise jane nga me te
klikuarat. Te gjithe kemi nostalgji per femijerine.

Author Muhamer Ramani (2 years)
Rffxcy

Author Dena Likaj (1 year)
me pelqen shume

Author bebecresente (5 years)
Ahhh, ky ka qene filmi vizatimor me i bukur per mua!!!! Qe kur mbaj mend
veten time, perralla e preferuar ka qene Kecat dhe Ujku, i torturoja
prinderit duke ua kerkuar disa here para se te flija..:) Ah, cfare
kujtimesh te bukura!

Author troppopkin (4 years)
Nuk e kisha vene re asnjehere titullin e librit qe lexonte njeri prej
kecave: Kthetra misterioze :))))

Author Aida Gjoni (4 years)
si titullohet pjesa qe edhe komca, bashke me shoket e saj?

Author psesot (3 years)
Une kam degjuar perrallen (mamadhia me tre kecat) por kete film vizatimor
nuk e kisha pare. Ndoshta nuk e mbaj mend ose nuk u transmetua nga 84-90s?
Sidoqofte, po e harroja dhe perrallen dhe disa dite me pare po mundohesha
ta kujtoja.

Author Iris Iri (2 months)
une spo gjej dot teater kukullash te asaj kohe, plasa, ishin fantastike....

Author GiD Shaqiri (2 months)


Author Toni Deutsche (5 months)
Nje falenderim te papare per krijuesit e perrallave brilante. Te sotmet
jane pa kuptim fare.

Author Silvana Dinka (7 months)
Kane nje moral

Author Silvana Dinka (7 months)
Eshte e lezecme dhe mua me pelqen

Author armand llazari (6 months)
film vizatimor shume i bukur

Author Ilir Agaraj (10 months)


Author armand llazari (6 months)
jane filma per femije nga me te bukurit (nostalgji)

Embed Video:

URL 
Link 

Search Video

Top Videos

Top 100 >>>

Videos

Analyse website